blog do użytku prywatnego

Kraków – rozwój dróg i przewozów komunalnych

0
Posted in Bez kategorii By admin

Głównym z trudnych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy nie są dostosowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości pojazdów na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę krakowian a także poprawi całość infrastruktury miasta.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.